Tlenoterapia – skuteczną metodą leczenia migreny

Migrena jest chorobą przewlekłą powodującą uciążliwe bóle głowy. Migrenowy ból głowy jest najbardziej symptomatycznym i najbardziej dotkliwym objawem migreny. Może na nią cierpieć nawet do 20% populacji.

Współczesna medycyna dysponuje szerokim wachlarzem środków do leczenie i łagodzenia ich objawów, jednak do tej pory żaden z nich nie okazał się w pełni skuteczny.

Nowym skutecznym sposobem leczenia migreny jest terapia w komorze hiperbarycznej, która dzięki dotlenieniu tkanki mózgowej i poprawie przepływu krwi daje doskonałe rezultaty w eliminacji objawów migreny.
Poprzez dotlenienie tkanki mózgowej i poprawę przepływu krwi daje zaskakująco dobre rezultaty w eliminacji objawów migreny.
Terapia hiperbaryczna jest znaną od lat nieinwazyjną metodą terapeutyczną, polegającą na oddychaniu czystym, 100-procentowym tlenem pod zwiększonym ciśnieniem (hiperbarycznym) w szczelnym pomieszczeniu zwanym komorą hiperbaryczną. Podwyższone w stosunku do atmosferycznego ciśnienie sprawia, że cząsteczki tlenu przenikają do miejsc w które normalnie nie byłby w stanie się dostać – tlen wysyca i gromadzi się w tkankach, czerwonych krwinkach, osoczu i płynie rdzeniowo-mózgowym. Efektem terapii jest m.in. poprawa gojenia się ran, stymulacja i przywrócenie do działania uszkodzonych komórek i narządów (np. wątroby i mózgu), wypieranie połączonych z hemoglobiną toksyn (np. tlenku węgla) oraz poprawa samopoczucia i spowolnienie procesów starzenia.

Regularnie stosowana poprawia przepływ krwi w mózgu, dzięki czemu pacjenci wykazują większe zdolności zapamiętywania i koncentracji. Przynosi także korzyści w leczeniu stresu, przewlekłego zmęczenia, napięcia psychicznego czy spadku nastroju.