Sprawdź

Wskazania do tlenoterapii w komorze hiperbarycznej

Autyzm

U osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD), poprawia się zdolność poznawcza, koncentracja i zdolność komunikowania.

Cukrzyca

Przeciwdziała powstawaniu. Daje efekty w przypadku trudno gojących się ran, owrzodzeń, pęknięć skóry.

Neurologia

Ma niezwykle korzystny wpływ na wspomagania leczenia chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Umożliwia naprawę i tworzenie nowych naczyń krwionośnych w mózgu.

Kardiologia

Wspomaga pracę zdrowego serca i poprawia stan pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia. W połączeniu ze standardową terapią kardiologiczną prowadzi do ograniczenia i obniżenia ryzyka poważnych powikłań chorobowych.

Borelioza

Bakterie wywołujące boreliozę giną w środowisku o wysokim stężeniu tlenu.

Gastrologia

Badania naukowe udowodniły skuteczność tlenoterapii w przypadku wielu chorób układu pokarmowego.

Dermatologia

W wyniku poprawy natlenienia tkanek następuje szybsze gojenie się różnych uszkodzeń skóry oraz odnowa i regeneracja tkanek nabłonkowych.

Reumatyzm

Hamuje rozwój procesu chorobowego, regeneruje stawy i eliminuje stany zapalne poprzez zwiększenie ukrwienia i przepływu substancji odżywczych do miejsca zapalnego.

Depresja i zespół wypalenia zawodowe

Poprawa nastroju i ogólnego samopoczucia. Poprawia się metabolizm komórek nerwowych, pamięć zdolność koncentracji.

Leczenie oparzeń

W okolicach rany następuje ograniczenie obrzęku i zachodzi poprawa funkcji krążenia zmniejszająca ryzyko infekcji.

Ortopedia i rehabilitacja

Wpływ na tkankę kostną, chrząstkę i mięśnie szkieletowe. Tlen pomaga uśmierzyć ból, wspomaga proces regeneracji uszkodzonych tkanek.

Przemiana materii

Dostarczenie tlenu pobudza procesy życiowe związane z przemianą materii, co pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej i przyśpiesza utratę nadmiaru masy ciała.

Sport

Zwiększa wydolność organizmu i przyśpiesza procesy regeneracyjne. Jest skuteczna w przypadku leczenia kontuzji, środek redukujący ból i obrzęki. Tzw: „ legalny doping”.

Spowolnienie procesów starzenia

Regularne sesje pozwalają na znaczne opóźnienie procesów starzenia. Tlen dociera do „uśpionych” komórek skóry, odżywia je i powoduje tworzenie kolagenu i komórek macierzystych.